چربی گیر تسمه ای (Oil Belt/Tube Skimmer)

چربی گیر تسمه ای (Oil Belt/Tube Skimmer)

چربی گیر
 های Belt/Tube Skimmer، وسیله ای قابل اعتماد و مقرون به صرفه برای حذف روغن، چربی، سوخت و سایر هیدروکربن های شناور از سطح پساب است. این سیستم روشی کارآمد برای حذف آلاینده از آب‌های زیرزمینی آلوده به نفت را فراهم می‌کند. غالباً یک تسمه یا کمربند (Belt or Tube) جداکننده روغن که به تنهایی کار می کند، می تواند میزان روغن یا آلاینده سوختی را به یک استاندارد قابل قبول کاهش دهد. مدل های مختلف طراحی شده این محصول توسط شرکت مهندسی و ساخت کندو برای دو نوع Belt و Tube با سرعت حذف تا 50 لیتر در ساعت در دسترس هستند. این دستگاه را می توان در اعماق 3 متر یا بیشتر و بدون استفاده از پمپ جاسازی کرد. اسکیمر (Skimmer) روغن از تفاوت وزن مخصوص و کشش سطحی بین روغن و آب استفاده کرده و روغن موجود روی سطح را جذب می کند. پس از جمع آوری روغن، تسمه از روی قرقره در قسمت محرک دستگاه و از طریق تیغه های تمیزکننده پشت سر هم عبور می کند. این روغن از دو طرف تسمه خراشیده می شود و از طریق یک کانال تخلیه می شود.
این محصول در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، خودروسازی، معدنی و استخراج، داروسازی و شیمیایی، فلزات اساسی و غذایی دارای کاربردهای گسترده است.

چربی گیر Tube Skimmer

مزیت اصلی استفاده از چربی گیر Tube Skimmer این است که لوله با سطح تماس بیشتر بر روی آب شناور می شود و بنابراین روغن شناور آزاد بیشتری به لوله می چسبد و در نتیجه کارایی بیشتری نسبت به مدل Belt Skimmer دارد. این لوله از ماده ای ساخته شده است که روغن و گریس آزاد را جذب می کند و در عین حال در برابر سایش مقاوم است.
سرعت حذف روغن و چربی با استفاده از این سیستم بصورت زیر است:

• روغن های سنگین – 50 LPH
• روغن های متوسط ​​– 25 LPH
• روغن های سبک – 12 LPH
هم چنین باید در نظر داشت که طول Belt یا Tube به جزئیات فنی مخزن بستگی دارد و بر اساس داده های ارائه شده توسط مشتری در شرکت مهندسی و ساخت کندو محاسبه و طراحی می شود.

فریم اصلی دستگاه چربی گیر Belt/Tube Skimmer از صفحات آلومینیومی با پوشش رنگ اپوکسی مقاوم در برابر خوردگی ساخته شده است. دستگاه Skimmer باید با اجزای روانکاری شده داخلی ساخته شود که برای اضافه شدن به واحد نیازی به روغن کاری اضافی ندارند.

محورهای محرک توسط یک سیستم چرخ زنجیری با آرایش کششی که به راحتی قابل ارزیابی است هدایت شوند.
در لینک زیر می توان نحوه عملکرد دستگاه چربی گیر Belt/Tube Skimmer شرکت مهندسی و ساخت کندو را مشاهده کرد:
فیلم نحوه عملکرد دستگاه چربی گیر Belt/Tube Skimmer

جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید:  تماس با ما