صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

تصفیه فاضلاب صنایع نفت، گاز و پتروشیمیتصفیه فاضلاب صنایع نفت، گاز و پتروشیمیصنعت نفت، گاز و پتروشیمی شامل بخش‌های مختلف اعم از اکتشاف، استخراج، پالایش، انتقال و فرآیند تولید مواد واسطه و نهایی است و یکی از مهم ترین صنایع فعال در ایران و خاورمیانه محسوب می شود. نفت و گاز ماده ی خام صنعت پتروشیمی برای تولید محصولات شیمیایی بسیاری از جمله دارو، حلال‌ها، کود، آفت کش‌ها، و پلاستیک است. وجود صنعت تولید نفت، گاز و پتروشیمی برای بسیاری از صنایع حیاتی است و دنیای صنعتی برای بقای خود به آن ها وابسته است. بدین ترتیب این صنایع دارای اهمیت ویژه‌ای برای بسیاری از کشورها هستند.
در فاضلاب این صنایع مقادیر جزئی یا قابل ملاحظه ای از ترکیبات شیمیایی را می توان مشاهده کرد. این ترکیبات شامل مواد اولیه خام، تمامی محصولات واسطه ای و نهایی، محصولات کمکی و جانبی و مواد شیمیایی کمکی یا فرآیندی می باشند. با توجه به کیفیت بسیار متغیر فاضلاب و پساب تولیدی در واحدهای صنعتی مرتبط با صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، انجام مطالعات تصفیه پذیری در مورد هر نوع فاضلاب و پساب صنعتی به منظور انتخاب مناسب ترین مدل تصفیه ضروری می باشد. انواع مختلفی از روش های رایج تصفیه پساب صنعتی شامل فرآیند های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی در تصفیه پساب این صنایع کاربرد دارد. عملیات پیش تصفیه مانند جداسازی روغن از آب، اصلاح pH، ته نشینی و شناورسازی قبل از هدایت پساب به واحد تصفیه بیولوژیکی ضروری می باشد. وجود مخازن بزرگ متعادل کننده در بالادست جریان به منظور مهار نوسانات گسترده در کیفیت پساب و رقیق سازی مواد سمی موجود در آن توصیه می شود و معمولاً فرآیند تصفیه هوازی به روش لجن فعال با هوادهی گسترده پیشنهاد می شود.
شرکت مهندسی و ساخت کندو نیز با بهره گیری از راهکارهای مدرن و بهینه تصفیه، آماده ارائه خدمات تصفیه آب و پساب صنعتی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی است. جهت انجام مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.