تصفیه خانه شهری (بتنی)

رشد جمعيت و تمركز آنها در مناطق شهرى منجر به توليد مقدار زيادى فاضلاب در جوامع شهرى گرديده است. در گذشته فاضلاب را بدون تصفيه به محيط زيست رها مى كردند. در اوايل قرن بيستم شرايط بهداشتى سبب گرديد كه روش هاى كارآمدترى جهت كاهش اثرات زيست محيطى تخليه فاضلاب كشف شود. عدم امكان فراهم آمدن سطح وسيع و كافى جهت دفع زمينى و روش هاى سنتى فاضلاب، به خصوص براى شهرى هاى بزرگ، منجر به استفاده از روشهاى موثرى به نام لجن فعال و رساندن پساب به كيفيت مطلوب مصرف مجدد گرديده است. لازم به ذکر است رنگ فاضلاب نشان دهنده ی عمر آن می باشد به طوری که فاضلاب تازه رنگ خاکستری و فاضلاب کهنه رنگی تیره مایل به سیاه دارد.
از مهمترین مزایای تصفیه خانه شهری (بتنی) شرکت مهندسی و ساخت کندو عباتند از:

  • هزینه اولیه ساخت کمتر در صورت طراحی برای ظرفیت های بالاتر از 60 متر مکعب در شبانه روز نسبت به پکیج پیش ساخته فلزی یا پلی اتیلن؛
  • مقاومت خوردگی فوق العاده بالا و افزایش طول بهره برداری از تصفیه خانه؛
  • امکان ساخت تصفیه خانه بصورت دفنی برای استفاده بهینه از فضا؛
  • حفظ دمای طبیعی فاضلاب در فرآیند تصفیه و امکان بهره برداری با راندمان بالا در مناطق سرد و گرم.

تصفيه خانه فاضلاب شهری، عموماً از سه مرحله عمليات فيزيكی، شيميايی و بیولوژیکی براي جداسازی و پاكسازی آلاينده های فاضلاب تشکیل مي شود. هريک از اين مراحل شامل فرآيندهای مختلفی است كه با توجه به دبی و دیگر مشخصه های فاضلاب، شرايط محيطي و اقتصادی، يك يا تركيبی از انواع آنها برای تصفیه فاضلاب به كار گرفته می شوند.
در اين راستا شركت مهندسى و ساخت كندو نيز اعمال روش هاى مناسب جهت طراحى و ساخت تصفيه خانه فاضلاب شهرى و روستايى را در دستور كار خود قرار داده است. این نوع تصفیه خانه ها به دلیل ظرفیت بالا و نیاز به بهره برداری طولانی مدت معمولا به صورت بتنی طراحی و ساخته می شوند. جهت اطلاع بیشتر با ما تماس بگیرید.
تصفیه خانه شهری (بتنی)