فاضلاب شهری چگونه به آب آشامیدنی تبدیل می شود؟

تصفیه فاضلاب شهری (4)

امروزه باتوجه به منابع آبی اندک و گسترش جوامع، مديريت صحيح و کلان آب يکی از مهمترين دغدغه های بشر به حساب می آيد. يکی از موثرترين روش های مورد استفاده در اين زمينه، بهره جويی از منابع آب غير متعارف می باشد. در این مقاله به فرآیند تصفیه با میکروفیلتراسیون که از روش های تصفیه پیشرفته می باشد خواهیم پرداخت.

سيستم MF، يک سيستم فيلتراسيون کاملاً خودکار و متراکم جهت جداسازی محلول های جامد-مايع می باشد.
لايه نازکی از سيال تثبيت کننده بر روی سطح غشاء جهت کمک به فرآيند جداسازی قرار می گيرد. از سيال تثبيت کننده بر حسب ترکيب جامد-مايع استفاده می شود. سيال تثبيت کننده امکان عمل فيلتراسيون را تا حد 0.1 ميکرون فراهم می سازد. مواد جامد موجود در سيال، در داخل لايه نازک تثبيت ‌شده تقسيم می شوند. وقتی که شدت جريان سيال فيلترشده کمتر از مقدار معينی شود، فرآيند فيلتراسيون متوقف می گردد. لايه ای از سيال تثبيت کننده همراه با ماده جامد، خشک می شود و از روی غشاء استوانه ای SS به‌طور خودکار برطرف می گردد. بعد از انجام فرآيند تميز کردن، دستگاه مجدداً با لايه نازکی پر می شود و فرآيند فيلتراسيون دوباره شروع می گردد. سيال تثبيت کننده می تواند از موادی همچون: سلولز، زئوليت، پرليت يا کربن فعال تشکيل شده باشد. فرآيند تصفيه به روش ميکروفيلتراسيون و ميزان تصفيه در اين روش به در شکل زیر آمده است. همانطور که در شکل مشاهده می شود، در اين روش بعضی از آلاينده ها و مواد محلول يا ويروس ها از فيلتر عبور می کنند.

تصفیه فاضلاب پیشرفته روش میکروفیلتراسیون

شرکت مهندسی و ساخت کندو طراح و سازنده انواع سیستم های تصفیه با روش میکروفیلتراسیون آماده همکاری با شرکت های محترم است. جهت اطلاع از انواع محصولات شرکت مهندسی و ساخت کندو شامل پکیج تصفیه فاضلاب، دستگاه تصفیه آب RO، انواع دستگاه اولترافیلتراسیون، انواع سپتیک و چربی گیر، فیلترهای شنی و کربنی و دیگر محصولات با ما تماس بگیرید.

نظرات

 
 
Captcha