دیفیوزرها یکی از تجهیزات اصلی در فرآیند تصفیه آب و پساب

معرفی دیفیوزرها

دیفیوزرها یکی از تجهیزات اصلی در فرآیند تصفیه در پکیج تصفیه فاضلاب و دستگاه تصفیه RO هستند.

انتقال هوا (اکسیژن) به فاضلاب در مخازن هوادهی در پکیج تصفیه فاضلاب و دستگاه تصفیه RO جهت تصفیه آب، تصفیه پساب و فاضلاب دو روش اصلی وجود دارد:

  • وارد کردن هوا یا اکسیژن خالص به فاضلاب با استفاده از پخش کننده های مستغرق یا دیفیوزرها؛
  • به هم زدن فاضلاب به طور مکانیکی برای کمک به انحلال اکسیژن محیط در فاضلاب.

امروزه سیستم هوادهی دیفیوزری به طور گسترده جایگزین هوادهی های سطحی در پکیج تصفیه فاضلاب و دستگاه تصفیه RO شده است.

فروش دیفیوزر پکیج تصفیه فاضلاب و دستگاه تصفیه RO
انواع دیفیوزرها در پکیج تصفیه فاضلاب و دستگاه تصفیه RO:

دو نوع دیفیوزر هوادهی حباب درشت و حباب ریز وجود دارد که با توجه به نوع سیال و بازده مورد انتظار عملکردی مورد استفاده قرار می گیرند. راندمان عملکرد دیفیوزرها بستگی به پارامترهایی چون دمای سیال، ارتفاع آب، قطر حباب های تولیدی و همچنین تکنولوژی شرکت سازنده دارد. در مخازن هوادهی لجن فعال بیشتر از دیفیوزرهای حباب ریز و در هاضم های هوازی از دیفیوزرهای حباب درشت استفاده می شود. جهت نصب دیفیوزرها از پایه های مخصوصی استفاده می شود که این پایه ها به لوله های انتقال هوا متصل می گردد.
دو نوع دیفیوزر دیسکی و لوله ای بیشتر از بقیه دیفیوزرها متداول بوده که با توجه به ابعاد مخزن، سطح همپوشانی و نوع لوله کشی می توانند انتخاب شوند. نکته مهمی که در انتخاب دیفیوزرها و جانمایی آنها باید مورد نظر قرار بگیرد همپوشانی تمام بخش هوادهی با کمک دیفیوزرها می باشد به طوری که فضای مرده در مخزن ایجاد نشود.
شرکت مهندسی و ساخت کندو آماده تامین دیفیوزرهای حباب ریز از برندهای معتبری چون Ecologix تایوان و Jager آلمان می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید.

نظرات

 
 
Captcha