چگونه فرآیند تصفیه فاضلاب را درست انتخاب کنیم؟

انتخاب فرآیند تصفیه فاضلاب (2)

هدف تحلیل فرآیند، انتخاب مناسب ترین واحدهای عملیاتی و فرآیندی و معیارهای بهره برداری بهینه است

انتخاب فرآیند تصفیه فاضلاب شامل ارزیابی کامل عوامل مختلفی است که باید در طول ارزیابی واحدهای فرآیندی و عملیاتی و روش های دیگر در نظر گرفته شوند تا اهداف کنونی و آتی تصفیه فاضلاب برآورده شود. مهمترین عواملی که باید در تحلیل و انتخاب فرآیندهای تصفیه فاضلاب ارزیابی شوند در ادامه آورده شده است. هر عامل در جای خود اهمیت دارد، ولی بعضی عوامل به توجه و دقت بیشتری نیاز دارند. در صورتی که قابلیت کاربرد فرآیند برای موقعیتی معین، مبهم و نامشخص باشد، باید مطالعات آزمایشگاهی صورت گیرد تا قابلیت کاربرد فرآیند تعیین شود.
انتخاب فرآیند مناسب

جهت اطلاع از انواع محصولات شرکت مهندسی و ساخت کندو شامل پکیج تصفیه فاضلاب، دستگاه تصفیه آب RO، انواع دستگاه اولترافیلتراسیون، انواع سپتیک و چربی گیر، فیلترهای شنی و کربنی و دیگر محصولات با ما تماس بگیرید.

بقایای تصفیه

انواع مختلف بقایای تولیدی جامد، مایع و گازی، باید شناخته یا ارزیابی شوند. اغلب، مطالعات آزمایشگاهی برای تشخیص و تعیین مقدار بقایا به کار می روند.

پردازش لجن

آیا محدودیتی وجود دارد که باعث شود پردازش و تصفیه لجن فاضلاب و دفع آن غیر ممکن یا پر هزینه باشد؟ انتخاب سیستم پردازش لجن باید با انتخاب سیستم تصفیه فاضلاب هماهنگ باشد.

محدودیت های زیست محیطی

عوامل زیست محیطی مانند بادهای شدید و جهت بادها و تزدیکی آن به مناطق مسکونی، ممکن است کاربرد بعضی فرآِندها را محدود کرده یا در آنها تأثیر بگذارد، مخصوصاا در مکانی که ممکن است بو تولید شود.

نیازهای شیمیایی

چه منابع و چه مقادیری باید برای عملکرد موفق واحدهای عملیاتی و فرآیندی در طولانی مدت اختصاص داده شوند؟ این عامل برای تصفیه خانه فاضلاب صنعتی بسایر مهم می باشد.

نیازهای انرژی

نیازهای انرژی فرآیند تصفیه فاضلاب، علاوه بر هزینه های احتمالی انرژی در آینده، باید در صورتی که قرار است سیستم تصفیه مقرون به صرفه طراحی شود، مشخص گردد.

نیازهای به منابع دیگر

چه منابع دیگری، در صورت وجود، باید برای اجرای موفق سیستم تصفیه فاضلاب پیشنهادی، با استفاده از واحدهای عملیاتی و فرآیندی در نظر گرفته شده، اختصاص داده شود؟

نظرات

 
 
Captcha