انواع روش های جمع آوری و تصفیه فاضلاب روستایی چیست؟

جمع آوری و تصفیه فاضلاب روستایی

جمع آوری کل فاضلاب روستایی و تصفیه آن در تصفیه خانه

غیراقتصادی بودن نصب یک تصفیه خانه کامل، پکیج تصفیه فاضلاب و یا دستگاه تصفیه آب RO و گرفتگی و خوردگی لوله ها که هزینه نگهداری و بهره برداری را افزایش می دهد، از مشکلات این روش است.

تصفیه فاضلاب هر خانه روستایی با سپتیک تانک

گر چه مشکلات جمع آوری را ندارد، اما هزینه هر سپتیک تانک برای هر خانه بسیار گران است.

چاه های جذبی

هدر رفتن فاضلاب و عدم استفاده مجدد از آن، اگر چه ارزانترین روش است ولی در مناطق کم آب توصیه نمی شود.

آب خاکستری


جهت اطلاع از انواع محصولات شرکت مهندسی و ساخت کندو شامل پکیج تصفیه فاضلاب، دستگاه تصفیه آب RO، انواع دستگاه اولترافیلتراسیون، انواع سپتیک و چربی گیر، فیلترهای شنی و کربنی و دیگر محصولات با ما تماس بگیرید.


جمع آوری آب خاکستری

با توجه به نوع روستا می توان از آب خاکستری استفاده کرد. در روستاهای نامتراکم می توان آب خاکستری را در هر خانه با استفاده از 4 بشکه پلاستیکی به آسانی تصفیه کرد. آب خاکستری تصفیه شده برای آبیاری باغ و باغچه آن خانه استفاده می شود. در روستاهای متراکم، با جمع آوری آب خاکستری از خانه ها و تصفیه یکجای آن، می توان برای آبیاری باغ ها از آن استفاده کرد.

مزایای استفاده از آب خاکستری در روستاها و جوامع کوچک

  • به دلیل استفاده از آب خاکستری، H2S در لوله های جمع آوری بسیار کم تولید می شود، در نتیجه لوله های جمع آوری آب خاکستری دچار خوردگی نمی شوند.
  • در استفاده از آب خاکستری، به دلیل داشتن غلظت کم مواد آلی، لوله ها دچار گرفتگی نمی شوند.
  • برای تصفیه آب خاکستری نیازی به سیستم های پیچیده و گران نیست.
  • به دلیل ملاحظات زیست محیطی، آبیاری آب خاکستری زیرزمینی و قطره ای انجام می شود که در نتیجه با بالا رفتن راندمان آبیاری، سیستم بیش از پیش اقتصادی می شود و مزایای سیستم برای مصرف کنندگان نمود بیشتری می یابد.

نظرات

 
 
Captcha