آب خاکستری در چه نوع کاربری هایی قابل استفاده است؟

موارد استفاده از آب خاکستری

روستاها، شهرهای کم جمعیت و کلان شهرها همگی در شرایطی قابلیت استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب آب خاکستری را دارا می باشند.

روستاها با منابع آب محدود

به منظور به‌حداقل رساندن خسارت ناشی از خشکسالی و با توجه به این‌که مناطقی از ایران به‌ خصوص قسمت های شرقی، مرکزی و جنوب ایران هر چند سال با خشکسالی مواجه می شوند، جمع آوری آب خاکستری خانه ها و استفاده مجدد از آن در آبیاری باغات، باعث می شود که خسارت مالی ناشی از خشکسالی، حداقل شود. از مزایای بعدی آن نیز می توان به کاهش مهاجرت روستائیان به شهرها اشاره داشت.

روستاها با منابع آب معمولی

به منظور افزایش محصول در روستاهایی که از منابع آبی مطمئن، اما محدود زیرزمینی استفاده می کنند، جمع آوری آب خاکستری و استفاده مجدد از آن، به توسعه کشاورزی منجر خواهد شد و وضع اقتصادی خانوار بهبود خواهد یافت.

شهرهای کم جمعیت

همان طور که در گزارش اشاره شد، تصفیه آب خاکستری بسیار ارزان تر و راحت تر از تصفیه کل فاضلاب خانگی است. لذا در شهرهای کوچک که ساخت یک تصفیه خانه‌ فاضلاب شهری اقتصادی نیست، می توان فقط به جمع آوری و تصفیه آب خاکستری اکتفا کرد. اگر شهر در منطقه خشک و کم ‌آب باشد، استفاده از آب خاکستری به منظور آبیاری فضاهای سبز شهری، درختان وسط خیابان و غیره توجیه بیشتری می یابد.
آب خاکستری

شهرهای بزرگ و متراکم

در شهرهای بزرگ و متراکم که هزینه تملک زمین برای ساخت یک تصفیه خانه فاضلاب شهری بالا است، با جمع آوری آب خاکستری و تصفیه آن در یک مکان کوچک، می‌ توان بر این مشکل غلبه کرد. از آب خاکستری تصفیه شده می‌توان برای مصارف شهری استفاده نمود. انجام گزینه های اول و دوم با توجه به تجارب کشورهای دیگر، به آب و فاضلاب روستایی توصیه می شود.


جهت اطلاع از انواع محصولات شرکت مهندسی و ساخت کندو شامل پکیج تصفیه فاضلاب، دستگاه تصفیه آب RO، انواع دستگاه اولترافیلتراسیون، انواع سپتیک و چربی گیر، فیلترهای شنی و کربنی و دیگر محصولات با ما تماس بگیرید.

نظرات

 
 
Captcha