چگونه باید هر فرد خود را قرنطینه کند؟

ویروس کرونا: چگونه باید از خود مراقبت کنیم؟

تعداد زیادی از مردم در تمامی نقاط جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. ملت ها و دولت ها، تعدادی از آنها را که مشکوک به ابتلای به ویروس کرونا هستند را برای چند روز قرنطینه می‌کنند تا از سلامت آنها مطمئن شوند. در حال حاضر در آمارهای رسمی به تعداد کسانی که قرنطینه شده یا باید خود را قرنطینه کنند، اشاره نشده است، اما این رویکرد می‌تواند نقشی اساسی در کاهش شیوع این ویروس ایفا کند.

چه افرادی باید خود را در قرنطینه نگهدارند؟

بعنوان مثال در انگلستان شما تنها در صورتی باید خود را قرنطینه کنید که از طرف مراجع پزشکی رسمی چنین درخواستی دریافت کرده باشید.
این مراجع در حال حاضر دارند دنبال کسانی می‌گردند که با افراد مبتلا به ویروس تماس نزدیک و پیوسته داشته‌اند. تماس نزدیک و پیوسته مانند حضور ۱۵ دقیقه ای در فاصله کمتر از دو متر از یک فرد مبتلا، می‌تواند احتمال انتقال ویروس کرونا را به شدت افزایش دهد.
اما اگر در ۱۴ روز گذشته به چین، تایلند، ژاپن، کره جنوبی، هنگ کنگ، تایوان، سنگاپور، مالزی یا ماکائو سفر کرده باشید و علائمی چون سرفه، تب یا تنگی نفس داشته باشید، نباید به دکتر یا بیمارستان بروید. حتی اگر علایم خفیف باشند هم باید در خانه بمانید و با مرکز مراجعه تلفنی سرویس سلامت ملی تماس بگیرید.
کرونا ویروس تصفیه آب و فاضلاب

وقتی در قرنطینه هستید چه کارهایی باید بکنید؟

توصیه به چنین افرادی این است که سعی کنند با اتخاذ تصمیمات درست، تماس خود با دیگران را تا جای ممکن کاهش دهند.
شما باید ۱۴ روز در خانه بمانید و به مدرسه، محل کار و دیگر اماکن عمومی نروید.
باید خود را در اتاقی جدا از دیگران قرنطینه کنید که جریان هوای مناسبی دارد و می‌توان پنجره‌اش را باز کرد.
برای خرید دارو و مواد غذایی از دیگران کمک بگیرید. دوستان و اقوام شما می‌توانند خرید‌های شما را انجام دهند و به دستتان برسانند.
اما نباید کسی را به اتاق راه دهید.

جهت اطلاع از انواع محصولات شرکت مهندسی و ساخت کندو شامل پکیج تصفیه فاضلاب، دستگاه تصفیه آب RO، انواع دستگاه اولترافیلتراسیون، انواع سپتیک و چربی گیر، فیلترهای شنی و کربنی و دیگر محصولات با ما تماس بگیرید.

اگر با کسی زندگی می‌کنید که خود را قرنطینه کرده است چه؟

با اینکه شاید نتوانید کاملا خود را از اعضای خانواده خود جدا کنید، باید سعی کنید که تماس خود با آنها را تا جای ممکن محدود کنید.
از افرادی که با مبتلایان احتمالی زندگی می کنند خواسته شده است که دست های خود را به مدت ۲۰ ثانیه با آب و صابون بشویند. مخصوصا بعد از تماس با بیمار یا وسایلی که بیمار به آن ها دست زده است.
شما نباید از همان وسایلی استفاده کنید که فرد قرنطینه ای از آنها استفاده می کند و در صورت امکان باید توالت و حمام خود را نیز جدا کنید.
در عین حال باید هر روز سطوح مختلف خانه را نیز با استفاده از دستکش یک بار مصرف تمیز کنید. زباله‌ای که با فرد بیمار در تماس بوده است باید در یک کیسه پلاستیکی قرار داده شود و بعد از گره زدن در کیسه دیگری گذاشته شود.

نظرات

 
 
Captcha